Odaberite svoj jezik

Pretraži knjižaru
SKUPNO OSMIŠLJENO KAZALIŠTE

SKUPNO OSMIŠLJENO KAZALIŠTE

Cijena
€ 13,50

U kazalištu koje više ne govori o jedinstvenoj publici nego o različitim publikama s posebnim potrebama, interesima i mogućnostima, ideja zajedništva kakvu su iznjedrile šezdesete i sedamdesete godine prošlog stoljeća postala je neodrživim anakronizmom.

Skupno osmišljavanje, međutim, nije nestalo iz kazališta. Naprotiv. Zadržalo se, ali prestalo je biti inovacijom koja samu sebe opravdava pukom inovativnošću u odnosu na ono što joj je prethodilo, pukom drugošću koja je na početku i mogla biti dostatno opravdanje. Skupno je osmišljavanje s vremenom moralo postati i postalo je jednim od jednakovrijednih putova od zamisli do njezina ostvarenje, a početno isticanje posebnosti puta kojim se zamisao ostvaruje zamijenilo je isticanje posebnosti neke zamisli i posebnosti njezina ostvarenja. Na dobro odabranim primjerima knjiga Višnje Kačić Rogošić pomno i sustavno tumači kako se taj proces odvijao u hrvatskom kazalištu.

Boris Senker

Dostupnost:
Na zalihi
ISBN:
9789536343744
Autori
Višnja Kačić Rogošić
Broj stranica
350
Uvez
meki
Godina izdanja
2017.
 
Powered by Phoca Cart

Naše web stranice koriste kolačiće kako bi Vam omogućili najbolje korisničko iskustvo, za analizu prometa i korištenje društvenih mreža.

Doznaj više